Hava İş Ankara Şubesi Basın Açıklaması – 28 Ağustos 2017

Bugün yaşanan olaylar sonrasında Hava İş Ankara Şube Başkanlığı olaylarla ilgili basın açıklamasında bulundu. işte o açıklama;

Saygıdeğer Üyelerimiz,

28.08.2017 tarihinde, Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından görevlendirildiğini bildiren Avukat Muhammet Öztürk’ün, yanında kim oldukları belli olmayan iki kişi ile birlikte şubemize geldiklerini tesadüfen öğrendik.
Şube çalışanı tarafından içeri alınan kişilerin şubemizi ziyaretleri hakkında daha önceden tarafımıza bir bilgilendirme yapılmadığından sahada ya da işyerlerimizde bulunmaktaydık.

Şubeye gittiğimizde, avukat genel merkez tarafından yapılan görevlendirme yazısını ve vekaletname belgesini göstererek, şubeyi denetleyeceklerini ve şube seçim çalışmalarını kendilerinin yürüteceğini belirttiler.
Kendilerine, denetleme yetkisinin sadece sendika denetim kurulunda olduğu ve şube seçimlerinin organizasyonunun bizzat şube yönetiminde bulunduğu, yaptıklarının hukuksuz olduğu defaten söylenmesine rağmen, tahrik edici konuşmaları ve tutumlarıyla, tartışma ortamı yaratmışlardır.

Bunun üzerine, yaptıkları hukuksuzluk sebebiyle polis çağırmak zorunda kaldık. Karakolda tutanağın tutulması ve ifadelerin alınması sonrasında, avukatımızla birlikte yaptığımız değerlendirmede, daha önce yaptığımız tespitlerin doğruluğunu teyit ettik. Bunun üzerinede kendilerinden şikayetçi olduk ve suç duyurusunda bulunacağız.

Sayın üyelerimiz, anlaşılan o ki, seçimlerde kaybedeceğini anlayan genel merkez yönetimi, üyelerimizi ve bizleri tedirgin etmek ve seçimlere az bir zaman kala çalışmalarımızı engellemekten başka bir amaç taşımayan bu hukuksuz ve gayr-i meşru eylemlerden medet umar hale gelmiştir.
Bildiğiniz üzere, Anadolu üyelerimizin şubelere bağlanmasına paralel olarak “kamyoncu” diye tabir edilen skandalın üyelerimizde yarattığı ve her geçen gün yükselen tepkiyi bertaraf edemeyeceklerini anlayınca, şubemize yönelik hiç bir yasal dayanağı olmayan eylemlerine, temsilcilerimizi görevden alarak başlamışlardır.

Geçen hafta genel merkezden gelen bir yazı ile kendi adayları olarak çıkardıkları temsilciye destek vermeyen diğer tüm temsilcilerimizin görevden alındıkları bildirilmiştir. Üyelerimizden gelen tepkilerden bir gün sonra adayları olan temsilcinin de görevden alındığına dair bir yazı daha iletilmiştir.

Saygıdeğer Üyelerimiz, hür iradenizin sandığa yansıması için gereken tüm tedbirler şubemiz yönetimi tarafından alınmakta olup, çalışmalarımıza eskisinden de çok fedakarlıkla devam ettiğimizi bilmenizi isteriz.
Saygılarımızla…

Hava-İş Ankara Şube Yönetimi adına
Yasin ÖZER
Ankara Şube Başkanı

error: Tüm hakları saklıdır !!!