AirlineHaber’in Sahibi ve Eski Havacı Sefa İnan’ı Kaybettik.

Uzun yıllar havacılık sektöründe çalışan, sonrasında havacılık camiasından kopmadan, havacılık ile ilgili haberlerin yayınlanması için kurmuş olduğu Airline Haber ile yayın hayatına devam eden Sn. Sefa İnan’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Havacılık ile ilgili konularda, çalışan emekçilerin yanında olan, haklarını arayan, sessizlerin sesi olan Sefa İnan’ı unutmayacağız. Kendisine Yüce Allah’dan rahmet, ailesine sabırlar diliyoruz.

HAVA-SEN Yönetim Kurulu

 

Sefa İnan Kimdir?

https://www.airlinehaber.com/author/sefa-inan/

Sn. Sefa İnan ile ilgili bilgileri yine kendi web sitesinden alınmıştır.

Meslek hayatıma 1975 senesinde THY’de başladım. 1978 senesinde uçak bakım lisansımı alarak sırasıyla hat bakım-uçak revizyon bölümlerinde çalıştım.

THY’ de senelerce hat bakım görevi ile uçuş görevlerine gittim. Ayrıca; Uçak Teknisyenleri derneği UTED de 1986-2006 yılları arasında başkanlık yaptıktan sonra kendi isteğimle ayrılıp Onursal başkanlık payesi ile ödüllendirildim.

B707,B727,B737,A310,A320,DC10 Tip ve Motor sertifikalarına sahibim.

1988 yılında, THY’nin sadece yabancı uçaklara teknik hizmet veren THY Müşteri uçakları bölümünün kurucusu ve ilk yöneticisi olarak sürdürerek, 1990 lı yıllara kadar müşteri uçağından para kazanmayı önemsemeyen THY’nin bugünkü müşteri uçaklarına bakım odaklı faaliyetlerinin başlamasına öncülük ettim ve 2006 yılına kadar bu görevimi sürdürdüm. 1975-2006 yılları arasında geçen 30 seneden sonra THY’den ayrıldım ve AirportTV Yönetim kurulu başkanlığı ve şimdi de kendi kurduğum ve genel yayın yönetmenliğini sürdürdüğüm Airlinehaber.com da,mesleki deneyim ve bilgilerimi,havacılık deneyimli bir kadro eşliğinde siz değerli okurlara aktarmaya devam ediyorum.

error: Tüm hakları saklıdır !!!