Atlasjet Isparta Kaza İncelemesi

Atlasjet 4203 sefer sayılı uçuşu, Atlasjet tarafından İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na yapılması planlanan ancak tüm yolcu ve mürettebatın ölümüne sebep olan bir kazayla sonuçlanan bir iç hat yolcu seferidir.

Atatürk Havalimanı’ndan Isparta’ya 29 Kasım 2007 günü saat 23.20’de havalanması gerekirken, Priştine seferinden geç dönmesi nedeniyle 30 Kasım’da saat 00.51’de toplam 50 yolcu ve 7 mürettebat ile İstanbul’dan kalkan KK4203 sefer sayılı uçak, saat 01.36’da Süleyman Demirel Havalimanı’na inişe geçtiği sırada Isparta’ya 18 km mesafedeki Keçiborlu’da düştü. Atlasjet Hava Yolları başkanı Tuncay Doğaner kazadan kimsenin sağ kurtulamadığını açıkladı.

Atlasjet’in World Focus Hava Yolları’ndan kiralamış olduğu uçak bir McDonnell Douglas MD-83 idi. Uçak kaza esnasında World Focus Hava Yolları pilotları tarafından kumanda edilmekteydi.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’ndeki bir fizik konferansına katılmak üzere uçakta bulunan nükleer fizikçiler Engin Arık, Fatma Şenel Boydağ ve yanlarında bulunan 4 akademisyen kazada hayatını kaybedenler arasındaydı.

Kaynak: Vikipedi

Kaynak: Hatalar Zinciri Dokümanı

Kaynak: SGHM Basın Açıklaması

Uçak Kazası ile ilgili Videolar

Kaza ile İlgili Fotoğraflar

Kaza İnceleme Raporu

error: Tüm hakları saklıdır !!!